Vilnius Footer Logo
Header image

Kibernetinis saugumas

SOCshare - saugiai kibernetiniai ateičiai

SOCshare projektas, bendradarbiaujant Vilniaus miesto ir NRD Cyber Security, siekia stiprinti Vilniaus kibernetinės saugos infrastruktūrą. Šią iniciatyvą iš dalies finansuojama Europos Sąjungos, siekiant pagerinti kibernetinio saugumo specialistų kvalifikaciją ir integruoti pažangias programinės įrangos sprendimus. Atsižvelgiant į didėjančią kibernetinių grėsmių tendenciją, kuri buvo akcentuota pastebėjus jų šuolį per NATO aukščiausiojo lygio susitikimą, projektas orientuojasi į ankstyvą atakų nustatymą ir prevenciją. Skatinant bendradarbiavimo ir informacijos dalijimosi kultūrą, SOCshare projektas yra pasirengęs sustiprinti Vilniaus skaitmeninę gynybą, užtikrinant saugesnę kibernetinę ateitį.

<p>Vilniaus miestas pradeda novatori&scaron;ką partnerystę su NRD Cyber Security, kad sustiprintų savo kibernetinę gynybą per SOCshare projektą. &Scaron;i bendradarbiavimo iniciatyva siekiama padidinti Vilniaus kibernetinio tinklo saugumo galimybes, sutelkiant dėmesį į personalo mokymą ir pažangios programinės įrangos įsigijimą.</p>

Vilniaus miestas pradeda novatorišką partnerystę su NRD Cyber Security, kad sustiprintų savo kibernetinę gynybą per SOCshare projektą. Ši bendradarbiavimo iniciatyva siekiama padidinti Vilniaus kibernetinio tinklo saugumo galimybes, sutelkiant dėmesį į personalo mokymą ir pažangios programinės įrangos įsigijimą.

Strategiškai siekiant sustiprinti miesto kibernetinę gynybą, Vilniaus miesto savivaldybės administracija kartu su NRD Cyber Security pradėjo ambicingą SOCshare projektą, kuriam teikiamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansavimas. Didinant personalo kvalifikaciją ir integruojant sudėtingas programinės įrangos sprendimus, ši iniciatyva siekiama spręsti per pastaruosius metus stebėtą 52% kibernetinio nusikalstamumo padidėjimą. SOCshare projektas reprezentuoja pažangų požiūrį į kibernetinę saugą, prioritizuojant grėsmių ankstyvą nustatymą ir prevenciją bei nustatant naują viešojo sektoriaus skaitmeninio atsparumo etaloną.

<p>SOCshare projektas tampa kriti&scaron;kai svarbia iniciatyva, reaguojant į dramati&scaron;ką kibernetinių grėsmių &scaron;uolį, kuris buvo ry&scaron;kiai padidėjęs neseniai įvykusio NATO auk&scaron;čiausiojo lygio susitikimo metu Vilniuje. Miestas tapo kibernetinių nusikaltėlių taikiniu, dėl ko reikalingas tvirtas ir strategi&scaron;kas atsakas, siekiant apsaugoti jo skaitmeninę infrastruktūrą.</p>

SOCshare projektas tampa kritiškai svarbia iniciatyva, reaguojant į dramatišką kibernetinių grėsmių šuolį, kuris buvo ryškiai padidėjęs neseniai įvykusio NATO aukščiausiojo lygio susitikimo metu Vilniuje. Miestas tapo kibernetinių nusikaltėlių taikiniu, dėl ko reikalingas tvirtas ir strategiškas atsakas, siekiant apsaugoti jo skaitmeninę infrastruktūrą.

DDoS atakų šuolis NATO aukščiausiojo lygio susitikimo metu atskleidė Vilniaus pažeidžiamumą kibernetinių grėsmių atžvilgiu. Šių puolimų tęsinys, dažnai organizuojamas pro-rusiškų frakcijų, naudojančių Vakarų šalyse įsigytus serverius, pabrėžia SOCshare projekto misijos – stiprinti Saugumo operacijų centro (SOC) galimybes – būtinybę. Šis strateginis investavimas į kibernetinės saugos infrastruktūrą siekia apsaugoti Vilnių nuo dabartinių ir ateityje iškylančių skaitmeninių pavojų, demonstruodamas miesto įsipareigojimą užtikrinti jo skaitmeninio domeno saugumą visiems gyventojams ir įstaigoms.

<p>SOCshare projektas, i&scaron; dalies remiamas Europos Sąjungos, liudija kibernetinės saugos iniciatyvų svarbą regioniniu lygmeniu. &Scaron;is finansinis patvirtinimas ne tik sustiprina Vilniaus kibernetinės gynybos pastangas, bet ir signalizuoja apie ES platesnį įsipareigojimą skaitmeninei saugai ir stabilumui.</p>

SOCshare projektas, iš dalies remiamas Europos Sąjungos, liudija kibernetinės saugos iniciatyvų svarbą regioniniu lygmeniu. Šis finansinis patvirtinimas ne tik sustiprina Vilniaus kibernetinės gynybos pastangas, bet ir signalizuoja apie ES platesnį įsipareigojimą skaitmeninei saugai ir stabilumui.

Projektui priskirta 2,9 milijono EUR vertė, iš kurių 1,4 milijono EUR teikia Europos Sąjunga, SOCshare atspindi didelį įsipareigojimą tobulinti Vilniaus kibernetinės saugos peizažą ir galimai tarnauti kaip pavyzdys panašioms iniciatyvoms visoje Europoje. ES finansavimo lygis pabrėžia sąjungos pripažinimą, kad kibernetinė sauga yra viešojo saugumo ir ekonominio stabilumo pagrindas, užtikrinantis, kad Vilnius turėtų būtinus išteklius savo kibernetinės gynybos mechanizmams keliamiems naujiems aukštumams.

<p>SOCshare projekto strategijos raktas &ndash; stipri bendradarbiavimo ir atviros informacijos dalijimosi kultūra tarp kibernetinio saugumo komandų. Skatindama &scaron;iuos principus, Vilnius ne tik siekia sustiprinti savo kibernetines gynybas, bet ir prisidėti prie saugesnės skaitmeninės Europos.</p>

SOCshare projekto strategijos raktas – stipri bendradarbiavimo ir atviros informacijos dalijimosi kultūra tarp kibernetinio saugumo komandų. Skatindama šiuos principus, Vilnius ne tik siekia sustiprinti savo kibernetines gynybas, bet ir prisidėti prie saugesnės skaitmeninės Europos.

SOCshare yra sukurta skatinti bendradarbiavimo etiką ir svarbios kibernetinės saugumo informacijos dalijimąsi tarp Vilniaus miesto savivaldybės ir kitų organizacijų visoje ES. Ši kolektyvinės gynybos strategija yra būtina susiduriant su kibernetiniais nusikaltėliais, kurie nuolat tobulina savo puolimo metodus. Dalindamiesi įžvalgomis ir žvalgyba, Vilnius siekia sukurti išsamią kibernetinio atsparumo tinklą, pabrėžiant įsitikinimą, kad vieningas požiūris į kibernetinę saugą yra daug veiksmingesnis

Footer image
Vilnius Footer Logo